Frankovka modrá rosé

2 položiek celkom

Cena

89
189
frankovka modra rose frizzante 2021 skovajsa
8,45 €

FARBA: ružové vínoROČNÍK: 2021ALKOHOL: 12,0 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 4,0 g/l (suché)KYSELINY: 7,2 g/lPÔVOD: MVO, PezinokFĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 1 - 2 rokyTEPLOTA SKLADOVANIA: 10 - 12...

Kód: 97
frankovka modra rose identity 2021 skovajsa
8,45 €

FARBA: ružové vínoROČNÍK: 2021ALKOHOL: 12,0 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 3,0 g/l (suché)KYSELINY: 7,0 g/lPÔVOD: MVO, PezinokFĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 1 - 3 rokyTEPLOTA SKLADOVANIA: 10 - 12...

Kód: 82

Je to stará odroda, ktorej pôvod nie je stále úplne známy, v Rakúsku sa označuje ako Blaufränkisch. Na to, aký je jej pôvod existujú dva rozdielne názory. Jeden tvrdí, že pochádza z Dolného Rakúska. Druhý, dôveryhodnejší je založený na analýze DNA a tvrdí, že jednou z rodičovských odrôd je Heunisch, pričom pôvod pripisuje franckému vinohradníctvu.

#ShowMore#

Frankovka modrá je typická stredoeurópska modrá muštová odroda. Patrí k najobľúbenejším modrým odrodám, čo potvrdzujú aj jej aktuálne rozlohy. U nás si drží prvé miesto a zaberá 7,78% plochy vinohradov, čo predstavuje rozlohu 1176 ha. V Českej republike je na druhom mieste a zaberá plochu 1307,5 hektárov.

Frankovka modrá je jednou z najtypickejších odrôd pre Malé Karpaty. Ružové vína z tejto odrody sú charakteristické svojou sviežou čerešňovo-ružovou farbou. Aróma je typicky svieža, ponúka tóny červených malín, jahôd a červených ríbezlí. Chuť je šťavnato-ovocná s jogurtovým záverom a príjemnou kyselinkou.

Ružové vína z odrody Frankovka modrá sa výborne kombinujú s ľahšími jedlami ako napríklad šalát Nicoise, šalát Caprese, rôzne grilované ryby, či cestoviny.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz