Frankovka modrá rosé

2 položiek celkom

Cena

89
189
FM FRIZZ min
€8,45

Frankovka modrá rosé FRIZZANTE 2021 má ružovo-lososovú farbu. Vôňa je ovocná, nesie tóny červeného bobuľového ovocia. Chuť je taktiež ovocná, vďaka prítomnému CO2 vyniká...

Kód: 97
FM rosé 21 min
€8,45

Frankovka modrá rosé 2021 má sympatickú lososovo-ružovú farbu. Vôňa je svieža, ovocná, môžeme v nej objaviť rôzne červené bobuľové ovocie. Chuť je svieža a šťavnatá. Vínko je...

Kód: 82

Je to stará odroda, ktorej pôvod nie je stále úplne známy, v Rakúsku sa označuje ako Blaufränkisch. Na to, aký je jej pôvod existujú dva rozdielne názory. Jeden tvrdí, že pochádza z Dolného Rakúska. Druhý, dôveryhodnejší je založený na analýze DNA a tvrdí, že jednou z rodičovských odrôd je Heunisch, pričom pôvod pripisuje franckému vinohradníctvu.

#ShowMore#

Frankovka modrá je typická stredoeurópska modrá muštová odroda. Patrí k najobľúbenejším modrým odrodám, čo potvrdzujú aj jej aktuálne rozlohy. U nás si drží prvé miesto a zaberá 7,78% plochy vinohradov, čo predstavuje rozlohu 1176 ha. V Českej republike je na druhom mieste a zaberá plochu 1307,5 hektárov.

Frankovka modrá je jednou z najtypickejších odrôd pre Malé Karpaty. Ružové vína z tejto odrody sú charakteristické svojou sviežou čerešňovo-ružovou farbou. Aróma je typicky svieža, ponúka tóny červených malín, jahôd a červených ríbezlí. Chuť je šťavnato-ovocná s jogurtovým záverom a príjemnou kyselinkou.

Ružové vína z odrody Frankovka modrá sa výborne kombinujú s ľahšími jedlami ako napríklad šalát Nicoise, šalát Caprese, rôzne grilované ryby, či cestoviny.

Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doručenie do 48 hodín!
Doručenie do 48 hodín!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz