Svätovavrinecké rosé

1 položiek celkom

Cena

910
1910
svatovavrinecke rose fresh 2023 skovajsa
Nízky obsah histamínu
9,90 €

FARBA: ružové vínoROČNÍK: 2023ALKOHOL: 11,0 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 6,0 g/l (suché)KYSELINY: 6,7 g/lPÔVOD: MVO, PezinokFĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 1 - 2 rokyTEPLOTA SKLADOVANIA: 10 - 12...

Kód: 250

Ohľadom pôvodu tejto modrej odrody existujú len dohady, avšak nemožno jej odoprieť vlasť považovanú za rodnú a to Francúzsko. Najväčší predpoklad na úspech má teória, že Svätovavrinecké je náhodným semenáčom z rodiny Burgundských. Aj keď má tak ušľachtilých príbuzných neoznačuje sa ich rodinným názvom. Vo svojom internacionálnom názve si však kúsok exkluzivity ponechala, pretože Saint-Laurent sa doslovne prekladá ako Svätý Vavrinec - patrón knihovníkov a archivárov.

#ShowMore#

Na Slovensku je druhou najpestovanejšou modrou odrodou, v tesnom závese za Frankovkou a v Čechách je dokonca najpestovanejšou modrou odrodou. Svätý Vavrinec sa u nás udomácnil ako Svätovavrinecké a to najmä preto, lebo jeho hrozno začína dozrievať okolo sviatku Svätého Vavrinca, avšak v tomto termíne ešte nie je vhodné na technologické spracovanie.

V našom vinárstve Vavrinec prednostne využívame na výrobu ružových vín. Poskytuje ľahšie sviežo-ovocné víno plné tónov malín, jahôd a iného červeného drobno bobuľového ovocia. Jeho zaujímavosťou je, že v chuti sú badateľné smotanovo-krémové vnemy, ktoré sú odrodovo typické.

Ružové vína z odrody Svätovavrinecké sa nám v gastronómií osvedčili k rybím pokrmom, rôznym šalátom alebo ku bielemu (kuraciemu) mäsu. Jeho ovocno-krémový vnem s radosťou doplní vašu kulinársku fantáziu.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz