Svätovavrinecké rosé

2 položiek celkom

Cena

89
189
SV FRIZZ min
€8,45

Svätovavrinecké rosé FRIZZANTE 2021 má ružovo-lososovú farbu. Vo vôni možno nájsť maliny, jahody, či brusnice doplnené o tradičnú Vavrincovu krémovosť. Chuť je...

Kód: 112
SV rosé 21 min
Svätovavrinecké rosé 2021
Momentálne nedostupné
€8,45

Svätovavrinecké rosé 2021 je víno prezentujúce sa lososovo-ružovou farbou. Vo vôni sa „skovávajú“ maliny a brusnice doplnené o tradičnú Vavrincovu krémovosť. Chuť je...

Kód: 79

Ohľadom pôvodu tejto modrej odrody existujú len dohady, avšak nemožno jej odoprieť vlasť považovanú za rodnú a to Francúzsko. Najväčší predpoklad na úspech má teória, že Svätovavrinecké je náhodným semenáčom z rodiny Burgundských. Aj keď má tak ušľachtilých príbuzných neoznačuje sa ich rodinným názvom. Vo svojom internacionálnom názve si však kúsok exkluzivity ponechala, pretože Saint-Laurent sa doslovne prekladá ako Svätý Vavrinec - patrón knihovníkov a archivárov.

#ShowMore#

Na Slovensku je druhou najpestovanejšou modrou odrodou, v tesnom závese za Frankovkou a v Čechách je dokonca najpestovanejšou modrou odrodou. Svätý Vavrinec sa u nás udomácnil ako Svätovavrinecké a to najmä preto, lebo jeho hrozno začína dozrievať okolo sviatku Svätého Vavrinca, avšak v tomto termíne ešte nie je vhodné na technologické spracovanie.

V našom vinárstve Vavrinec prednostne využívame na výrobu ružových vín. Poskytuje ľahšie sviežo-ovocné víno plné tónov malín, jahôd a iného červeného drobno bobuľového ovocia. Jeho zaujímavosťou je, že v chuti sú badateľné smotanovo-krémové vnemy, ktoré sú odrodovo typické.

Ružové vína z odrody Svätovavrinecké sa nám v gastronómií osvedčili k rybím pokrmom, rôznym šalátom alebo ku bielemu (kuraciemu) mäsu. Jeho ovocno-krémový vnem s radosťou doplní vašu kulinársku fantáziu.

Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doručenie do 48 hodín!
Doručenie do 48 hodín!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz