Silvánske zelené

1 položiek celkom

Cena

1011
11011
silvanske zelene identity 2022 skovajsa
Nízky obsah histamínu
10,90 €

FARBA:   biele víno ROČNÍK:   2022 ALKOHOL:   12,5 %  ZVYŠKOVÝ CUKOR:   5,0 g/l (suché) KYSELINY:   6,5 g/l...

Kód: 133

Silvánske zelené je ako klenot, je vzácne a človek sa oň nepotkne len tak. Je to odroda náročná na pestovanie a aj na následné spracovanie. Možno aj preto ju nenájdeme tak často, ako iné populárnejšie odrody. Aj napriek tomu však patrí k vínam, ktoré zvyknú na každej ochutnávke zahviezdiť. My sme sa preto rozhodli Silvánske zelené v našich vinohradoch zachovávať aj pre ďalšie generácie.

#ShowMore#

Prvá zmienka o odrode Silvánske zelené pochádza z roku 1665. Pôvod tejto odrody nie je úplne známy, podľa najnovších výskumov možno predpokladať, že pochádza z územia Rakúska a vznikla krížením Tramínu a Rakúskeho bieleho. Následne sa rozšírila do Nemecka, kde sa momentálne nachádzajú jej najväčšie výsadby. U nás sa pestuje na rozlohe 142 ha, čo je 0,94 % celkovej výmery vinohradov.

Silvánske zelené môže byť spracovávané na viacero štýlov vína. Často sa vyskytuje v podobe výrazne aromatického bieleho vína so sviežim charakterom, kedy sa môže pochváliť šťavnatou kyselinkou a intenzívnou ovocnou arómou. Vinár si však môže vybrať aj cestu, kedy nechá hrozno vyzrievať dlhšie a následne zvolí maceráciu rmutu pred lisovaním. Týmto krokom sa dosiahne vyššia extraktívnosť a plnosť vína, víno zároveň získa predispozíciu na následné vyzrievanie vo fľaši.

Pri vínach z tejto odrody môžeme očakávať intenzívnu aromatiku s ovocnými a korenistými tónmi, chuť býva extraktívna a korenistá, so sviežou kyselinkou. Silvány sa výborne hodia k mäsovým výrobkom ako šunka, prosciutto, ale aj k darom mora (homár, krevety, langusty) a sladkovodným rybám.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz