O nás

SKOVAJSA - MALOKARPATSKÉ RODINNÉ VINÁRSTVO Z PEZINKA

„My nič, to vinič!“

Naše rodinné vinárstvo sídli v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v mestečku Pezinok. Našou prioritou je výroba kvalitných vín, ktorá je možná iba vtedy, ak jej základom je použitie kvalitnej suroviny – toho najlepšieho hrozna dopestovaného vo vlastných viniciach. V súčasnosti je to 7,5 hektárov vinohradu, ktorý sa nachádza v Pezinku a Limbachu. Tieto juhozápadné svahy Malých Karpát sa právom označujú aj ako klenotnica vinohradníctva na Slovensku. Z našich viníc dokážeme ročne vyprodukovať 35 až 40 000 fliaš vína ročne. O našich vinohradoch sa dočítate viac v blogu: Naše Vinohrady.

 

Tradícia vinárstva Skovajsa Pezinok

Výroba vína má v našej rodine dlhoročnú tradíciu - vinohradníctvu a vinárstvu sa venujeme už niekoľko generácií. Na túto tradíciu sme nadviazali v roku 1991, kedy sme sa začali starať o v reštitúcii vrátené vinohrady a vyrábať prvé sudové vína. Postupom času sme si uvedomili, že nechceme zostať len pri sudovom víne. A tak sme v roku 2006 začali fľašovať prvé vína, s ktorými sme postupne získali tituly šampiónov na všetkých známych slovenských výstavách.

Autor fotografie: Maňo Štrauch

Skovajsa TERROIR, víno z mesta Pezinok

Základným stavebným kameňom sú pre nás naše vinohrady. Bez nich by to veru nešlo. My im poskytujeme maximálnu starostlivosť a oni nás za to odmeňujú maximálnou kvalitou, vďaka ktorej môžeme produkovať tie najkvalitnejšie vína.
Vo viacerých svetových vinárskych oblastiach sa výrobcovia snažia vrátiť k rokmi overenému spôsobu výroby a tento smer sme si osvojili aj my. Dnes používame síce najmodernejšie technológie, ale zároveň sa snažíme vo vínach zdôrazniť osobitosť miesta, v ktorom sa urodilo hrozno (terroir). Vďaka tomuto prístupu majú vína ponechaný väčší priestor na to, aby sa prejavili vo svojej plnej kráse.

Autor fotografie: Maňo Štrauch

Vinári Pezinok a návšteva u nás

O víne by sme vedeli rozprávať celé dni, no podľa nás je najlepšie, keď prídete a ochutnáte náš vlastný (rodinný) vinársky rukopis. Ponúkame vám súkromnú degustáciu vín Skovajsa alebo návštevu našej otvorenej viechy s rodinnou atmosférou. K ochutnávke vína neodmysliteľne patrí kvalitná gastronómia, preto vám radi zabezpečíme aj tradičné miestne špeciality presne podľa vášho výberu.

Tím vinárstva Skovajsa.

Sledujte príbeh nášho vinárstva aj na sociálnych sieťach :) 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz