Rizling vlašský

2 položiek celkom

Cena

810
1810
rizling vlassky identity 2022 skovajsa
Nízky obsah histamínu
9,20 €

Rizling vlašský ročníka 2022 na oko odráža svoju sviežu žltozelenú farbu. Vo vôni dominujú minerálno-herbálne tóny doplnené o sladký nádych krásne vyzretého hrozna, ktoré...

Kód: 157
rizling vlassky identity 2021 skovajsa
Rizling vlašský 2021
Momentálne nedostupné
8,95 €

Rizling vlašský ročníka 2021 na oko odráža svoju sviežu žltozelenú farbu. Vo vôni dominujú minerálno-herbálne tóny doplnené o sladký nádych krásne vyzretého hrozna, ktoré...

Kód: 76

Pôvod odrody Rizling vlašský nie je doposiaľ presne stanovený. Najčastejšie sa môžeme dočítať, že vznikla vo Francúzku, odkiaľ sa rozšírila do Porýnia a neskôr prenikla do Dolného Rakúska a Maďarska. Existuje aj názor, že vznikla v Taliansku, na čo odkazuje aj jedno zo zaužívaných synoným tzv. „Rizling taliansky“. V Rakúsku sa označuje ako tzv. „Welschriesling“.

#ShowMore#

U nás je zaužívaný názov „Rizling vlašský“, ktorý vznikol v Nemecku z dôvodu potreby rozlíšenia od Rizlingu rýnskeho.  Rizling vlašský je priam ideálnou odrodou pre Malé Karpaty, kde sa mu darí bravúrne. Nie je len typickou odrodou pre mesto Pezinok, ale aj druhou najpestovanejšou odrodou na Slovensku, so zastúpením 16,77 % výmery vinohradov.

„Vlašák“ patrí k tým odrodám, ktoré si dokážu vždy získať svojich milovníkov. Máme zákazníkov, ktorí pijú jedine Rizling vlašský a to kvôli jeho sviežosti a mineralite, veľmi často hovoria aj o jeho "piteľnosti". Medzi jeho charakteristické vlastnosti patrí spomínaná šťavnatá kyselinka a príjemná ovocno-kvetinová aróma, pripomínajúca kvety lipy. V závere sa zvyknú objaviť horúce mandle.

Našim cieľom pri Rizlingu vlašskom je podčiarknuť jeho typickosť pre Malé Karpaty, ako aj zachovať jeho jedinečnosť, ktorá sa odráža v samotnom víne. Rizling vlašský z nášho vinárstva sa najlepšie hodí ku grilovanému kuraciemu mäsu so smotanovo-hubovou omáčkou, ale aj grilovaným sladkovodným rybám.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Nakúpte aspoň za 30€ a získajte dopravu za polovicu!
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz