Neronet

2 položiek celkom

Cena

1119
11119
neronet selection 2020 skovajsa
Limitované množstvo
18,50 €

  FARBA:   červené víno ROČNÍK:   2020 ALKOHOL:   13,5 %  ZVYŠKOVÝ CUKOR:   2,0 g/l (suché) KYSELINY:   5,3 g/l PÔVOD:...

Kód: 200
neronet identity 2020 skovajsa
11,50 €

FARBA:   červené víno ROČNÍK:   2020 ALKOHOL:   13,5 %  ZVYŠKOVÝ CUKOR:   2,5 g/l (suché) KYSELINY:   5,8 g/l PÔVOD:   MVO, Pezinok...

Kód: 198

Neronet je novošľachtenec, ktorý vznikol v roku 1965 krížením semenáča (Svätovavrinecké x Modrý Portugal) s farbiarkou Alibernet na MZLU, Záhradníckej fakulte v Lednici na Morave. Jej autorom je Prof. Kraus. Je to modrá odroda patriaca medzi tzv. „farbiarky“, ktoré sú charakteristické tým, že farbivo majú okrem šupiek aj priamo v dužine. V ČR je zatiaľ iba slabo zastúpená, pestuje sa na 0,1 % plochy vinohradov. Na Slovensku je jej zastúpenie ešte o čosi nižšie, tvorí len 0,059 % plochy výsadieb.

#ShowMore#

Je to výnimočná odroda, ktorá sa využíva na výrobu červených vín, má svoj jedinečný charakter a nezameniteľnú farbu. Vďaka svojej farebnosti sa veľmi často využíva aj na výrobu Cuvée.

Po odrode Alibernet zdedila pevnú fenolickú štruktúru, ktorú je potrebné zjemniť dlhším pobytom v drevených sudoch. Zrením v sudoch nastáva polymerizácia trieslovín, ktorá vedie k vytvoreniu mäkšej štruktúry. Neronet má pozoruhodnú dlhovekosť, a preto je vhodný na archiváciu.

Chuť červeného vína z odrody Neronet je príjemne ovocná, farba je tmavo červená s modrastými zábleskami. Vôňa ponúka tóny čiernych ríbezlí a višní. Víno je plné, prináša charakter vín južnejších vinárskych oblastí a má výraznejšiu štruktúru.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz