Neronet

2 položiek celkom

Cena

1017
11017
NER 19 NEW min
€10,15

Vo vôni Neronetu 2019 nájdeme príjemné tóny čiernych ríbezlí spolu s višňami, ktoré prechádzajú až k čokoládovým tónom. Chuť je štruktúrna, dokonalo dopĺňa vôňu a vytvára veľmi...

Kód: 88
NER SEL 17 min
€16,85

Farba Neronetu SELECTION je sýta, priam až nepriehľadná. Aróma ponúka ovocné tóny sušeného červeného a čierneho bobuľového ovocia. Chuť je štruktúrna, mohutná a...

Kód: 85

Neronet je novošľachtenec, ktorý vznikol v roku 1965 krížením semenáča (Svätovavrinecké x Modrý Portugal) s farbiarkou Alibernet na MZLU, Záhradníckej fakulte v Lednici na Morave. Jej autorom je Prof. Kraus. Je to modrá odroda patriaca medzi tzv. „farbiarky“, ktoré sú charakteristické tým, že farbivo majú okrem šupiek aj priamo v dužine. V ČR je zatiaľ iba slabo zastúpená, pestuje sa na 0,1 % plochy vinohradov. Na Slovensku je jej zastúpenie ešte o čosi nižšie, tvorí len 0,059 % plochy výsadieb.

#ShowMore#

Je to výnimočná odroda, ktorá sa využíva na výrobu červených vín, má svoj jedinečný charakter a nezameniteľnú farbu. Vďaka svojej farebnosti sa veľmi často využíva aj na výrobu Cuvée.

Po odrode Alibernet zdedila pevnú fenolickú štruktúru, ktorú je potrebné zjemniť dlhším pobytom v drevených sudoch. Zrením v sudoch nastáva polymerizácia trieslovín, ktorá vedie k vytvoreniu mäkšej štruktúry. Neronet má pozoruhodnú dlhovekosť, a preto je vhodný na archiváciu.

Chuť červeného vína z odrody Neronet je príjemne ovocná, farba je tmavo červená s modrastými zábleskami. Vôňa ponúka tóny čiernych ríbezlí a višní. Víno je plné, prináša charakter vín južnejších vinárskych oblastí a má výraznejšiu štruktúru.

Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doručenie do 48 hodín!
Doručenie do 48 hodín!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz