Víno pre firmy

Hovorí sa, že najlepší darček je ten, ktorý vzbudí v obdarovanom emócie. Pri kvalitnom víne si môžete byť istí, že vzbudíte tie správne emócie - pozitívne a príjemné, ktoré si človek zapamätá na dlhšiu dobu. Preto je víno výnimočným darom, či už pre obchodných partnerov, dodávateľov alebo zamestnancov. Kombinácia znamenitého vína, vašej vlastnej firemnej etikety a darčekového balenia vína zaručí, že ešte dlho zostanete v pamäti obdarovaného.

V článku sa dočítate:

 • Ako si odčítať víno z daní
 • Ako vybrať originálny firemný darček
 • 5 dôvodov, prečo sú firemné dary dôležité

Zabezpečíme pre vás:

 • Výber a dodávku kvalitného vína.
 • V prípade záujmu vyberieme vína spoločne a ochutnáme ich u nás vo vinárstve alebo u vás vo firme.
 • V prípade záujmu vyhotovíme vlastný dizajn etikiet alebo krabíc presne podľa vašich predstáv (vaše logo, prianie a pod.)
 • Nastavíme permanentnú zľavu na odber našich vín, ktorú budú môcť podľa potrieb využívať vaši obchodníci či manažment v priebehu roka.
 • Zaistíme riadenú ochutnávku vín priamo vo vašej firme v rámci stretnutia so zamestnancami alebo ako súčasť programu rokovania s obchodnými partnermi.

Výhody:

Víno pre firmy

Poctivé slovenské víno

Všetky naše vína sú vyrobené z vlastnoručne dopestovaného hrozna  v našich vlastných vinohradoch.
Víno pre firmy

Pomoc pri výbere vína

Vybrať to správne víno môže byť hotová veda. U nás si vážime Váš čas a preto Vám s výberom vína osobne pomôžeme.
Víno pre firmy

Vlastná firemná etiketa

V prípade záujmu pre Vás vyhotovíme vlastný dizajn etikiet presne podľa vašich predstáv.
Víno pre firmy

Dovoz zdarma

Zabezpečíme rýchle a bezpečné doručenie zdarma.

Odčítajte si víno z daní:

Ak chcete venovať víno ako dar, je možné si ho ako propagačný predmet odpočítať z daňového základu. Podľa platnej legislatívy je dar vo forme vína ako drobný reklamný a propagačný predmet daňovo uznateľným výdavkom a vašej firme tak vznikne nárok na odpočet DPH. 

Podmienky pre splnenie daňového výdavku: 

 • Cena fľaše vína do 17 € bez DPH.
 • Tiché alebo šumivé víno (aj sekt aj frizzante) s obsahom alkoholu 1,2% - 15%.
 • Najviac vo výške do 5% zo základu dane.

Príklady využitia tohto daňového výdavku: 

 1. Poďakovanie obchodným partnerom, darujte im napríklad set s dvomi vínami.
 2. Odvďačte sa svojim zamestnancom za ich celoročné úsilie, darujte každému fľašu vina.
 3. Zorganizujte pre kolegov večierok a pripite si s vínom, ktoré vám zníži daňový základ.

Kontaktujte nás, pripravíme Vám personalizovanú ponuku:

Kontaktovať

Ako vybrať originálny firemný darček?

Rôzne sviatky, výročia a oslavy sa často spájajú s otázkou, ktorá trápi mnohých z nás: čo darovať svojim kolegom, obchodným partnerom alebo blízkym priateľom? Firemné darčeky sú jedným z najlepších spôsobov, ako vyjadriť vďaku, upevniť vzťahy a ukázať, že nám na človeku záleží. Lenže aký je tajomný recept na výber toho správneho darčeka, ktorý zaručí úspech a zanechá dobrý dojem? Poďme sa pozrieť na niekoľko tipov, ako vybrať originálny firemný darček, ktorý v obdarovanom vzbudí pozitívnu emóciu.

Zohľadnite záujmy a osobné preferencie

Prvým krokom k výberu originálneho darčeka je zistiť, čo má daný človek rád. Pokúste sa dozvedieť čo-to o jeho záujmoch a voľnočasových aktivitách. Ak máte obmedzené informácie, snažte sa vybrat pozornosť, ktorá je univerzálna. Odporúčame zamerať sa na predmety alebo produkty, ktoré v adresátovi vyvolajú pozitívnu emóciu, pričom tá bude následne spájaná s vašou spoločnosťou.

Buďte osobní

Personalizované darčeky majú vždy vyššiu vnímanú hodnotu. Personalizácia zároveň podporuje emocionálne prepojenie medzi darcom a obdarovaným. Overeným postupom je umiestnenie mena alebo špeciálneho odkazu na predmet, ktorý darujete. Je všeobecne známe, že ľudia radi počujú svoje meno, preto je dôležité, aby bolo napísané správne - v opačnom prípade môže dar zafungovať presne opačne. V prípade našich Skovajsa vín sme pripravili niekoľko elegantných spôsobov, ako fľašu personalizovať a vdýchnuť jej tak punc jedinečnosti.

Funkčnosť nadovšetko

Skvelým spôsobom, ako zabezpečiť, aby darček bol užitočný, je zvážiť jeho pridanú hodnotu pre príjemcu. Nie je nič horšie ako darovať tzv. “lapače prachu”, ktoré mu neprinesú žiaden úžitok či niečo pozitívne. Ľudia obvykle oceňujú predmety, ktoré sú praktické alebo vzbudzujú príjemné emócie. Práve emócie sú v obchode, ale aj vo vzťahoch všeobecne veľmi dôležité. S kvalitným vínom nespravíte krok vedľa a môžete si byť istí, že vzbudíte tie správne emócie - pozitívne a príjemné, ktoré si človek zapamätá na dlhšiu dobu.

Buďte kreatívni

Určite  súhlasíte, že nepoužitých firemných diárov, zápisníkov či kalendárov máme všetci plné šuflíky. Tým nechceme povedať, že by neboli užitočné - to rozhodne sú. Problém spočíva v tom, že tieto dary firmu neodlíšia a človeku zvyčajne postačí jeden diár či kalendár a ostatné zapadnú prachom. To isto nie je ambícia, s ktorou firemný dar venujete. Nebojte sa preto myslieť mimo “škatule”. 

Originálnym firemným darom môže byť napríklad skúsenosť ako degustácia v rodinnom vinárstve Skovajsa prebiehajúca priamo tam, kde vína vznikajú. Degustácia je zároveň skvelou príležitosťou pre posilnenie tímových vzťahov vo firme a zavše býva súčasťou teambuildingov. Kreativita je pri firemných darčekoch dôležitá a prispieva k zapamätateľnosti.

Stavte na kvalitu

Kvalita je kľúčová, preto na ňu nesmieme zabúdať ani pri firemných daroch. Kvalitné darčeky zanechajú lepší dojem a pozitívna emócia bude trvať oveľa dlhšie. Vyhnite sa lacným materiálom a výrobkom, ktoré by mohli pôsobiť nekvalitne. Takýto dar nevzbudí pozitívnu emóciu, alev obdarovanom zanechá pocit, že pre darcu nie je dôležitý.

Dôverujte svojmu inštinktu

Na záver ešte jedna rada: dôverujte svojmu inštinktu. Starosti s výberom dokonalého darčeka sú častokrát prehnané. Namiesto zbytočného váhania zaobstarajte to, čo považujete za originálny firemný darček. Darujte ho spôsobom, aký by potešil vás. Dôležitá je ľudskosť a úprimnosť.

Nezabúdajte, že firemné darčeky nie sú len o darovaní reklamných predmetov. Sú o budovaní a udržiavaní obchodných či pracovných vzťahov. Preto ich vyberajte s láskou a starostlivosťou.

Na výber firemného darčeka sa môžete pozerať ako na príležitosť vyjadriť vašu vďaku a podporu. S týmito tipmi na výber originálnych darčekov docielite, aby bol ten váš výnimočný, nezabudnuteľný a splnil zámer, s ktorým bol darovaný. Nezabudnite, že skutočným pokladom sú vzťahy, ktoré budujeme s druhými, a firemné darčeky sú jedným zo spôsobov, ako ich posilňovať.

5 dôvodov, prečo sú firemné dary dôležité

Firemné darčeky majú vo svete obchodu a medziľudských vzťahov dôležité miesto. Sú viac než len gestom dobrej vôle - predstavujú nástroj, ktorý dokáže posilniť vzťahy, vytvoriť pozitívne dojmy a pomôcť spoločnosti dosiahnuť jej ciele. Tu je päť dôvodov, prečo sú firemné darčeky dôležité.

 • Stmeľujú vzťahy v rámci firmy
 • Posilňujú obchodné vzťahy
 • Podporujú povedomie o značke 
 • Motivujú zamestnancov
 • Rozširujú pozitívny dojem

Kontaktujte nás, pripravíme Vám personalizovanú ponuku:

Kontaktovať

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz