Hibernal

1 položiek celkom

Cena

1112
11112
hibernal identity 2023 skovajsa
Nízky obsah histamínu
11,90 €

FARBA: biele vínoROČNÍK: 2023ALKOHOL: 11,0 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 48,0 g/l (sladké)KYSELINY: 6,4 g/lPÔVOD: MVO, PezinokFĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 2-5 rokovTEPLOTA SKLADOVANIA: 10 - 12...

Kód: 247

Hibernal je mladá odroda (novošľachtenec), ktorý patrí do skupiny rezistentných odrôd so zvýšenou odolnosťou voči múčnatke a peronospóre. Odroda bola vyšľachtená v Nemecku. Jedná sa o kríženca Siebel 7053 x Rizling rýnsky F2. V Nemecku sa táto odroda zatiaľ významnejšie nerozšírila, no v českej Republike si získala svojich priaznivcov a v súčasnosti sa tam pestuje na ploche 10,6 ha. Na Slovensku sú jej výsadby zanedbateľné, no každoročne pribúdajú a postupne sa tak  dostáva do povedomia zákazníkov.

#ShowMore#

Hibernal má schopnosť dosahovať vysoké cukornatosti a preto sa využíva veľmi často na produkciu vín so zvyškovým cukrom v kategóriách polosladké a sladké biele víno. Vo vôni sú prítomné výrazné ovocné tóny pripomínajúce – jablko, hrušku, marhuľu, broskyňu, veľmi často sa vyskytujú aj jemné kvetinové tóny, ktoré dávajú Hibernalu pozoruhodnú ušľachtilosť.  Chuť býva plná ovocno-korenistá, často sa vyskytuje spomínaný zvyškový cukor. Veľmi dôležitý je aj dostatočný obsah kyselín, aby bolo víno aj napriek zvyškovému cukru svieže a harmonické.

Je to mladučká odroda, ktorá ma však veľký potenciál a práve preto môžeme už dnes predpokladať, že v budúcnosti o nej budeme počuť stále viac a častejšie.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz