Frankovka modrá

1 položiek celkom

Cena

910
1910
frankovka modra identity 2019 skovajsa
9,55 €

FARBA: červené vínoROČNÍK: 2019ALKOHOL: 13,0 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 2,3 g/l (suché)KYSELINY: 5,8 g/lPÔVOD: MVO, PezinokFĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 5+ rokovTEPLOTA SKLADOVANIA: 10 - 12 °CTEPLOTA...

Kód: 115

Frankovka modrá, v Rakúsku známa ako Blaufränkisch je stará odroda, ktorej pôvod nie je stále úplne jasný. Existujú dva rozdielne názory na jej pôvod. Jeden pracuje s teóriou, že pochádza z Dolného Rakúska. Druhý, založený na analýze DNA naznačuje, že jednou z rodičovských odrôd je Heunisch a pôvod sa pripisuje franckému vinohradníctvu.

#ShowMore#

Frankovka modrá je typická stredoeurópska modrá odroda. Je veľmi obľúbená, čo potvrdzujú aj jej rozlohy. V Českej republike je druhou najpestovanejšou modrou odrodou a zaberá 1307,5 hektárov. Na Slovensku je najpestovanejšou modrou odrodou na výrobu červených vín, predstavuje 7,78% plochy všetkých vinohradov čo je 1176 ha.

Frankovka modrá je jednou z najtypickejších a najvhodnejších odrôd na výrobu červených vín v Malých Karpatoch. V dobrých ročníkoch poskytuje krásne červené vína charakteristické ovocno-korenistým prejavom. V menej priaznivých rokoch zvykne mať vyšší obsah kyselín a nižšiu fenolickú zrelosť, preto sa zvykne spracovávať na ľahšie a sviežejšie červené vína alebo na veľmi kvalitné ružové vína.

Pri červených vínach z tejto odrody sa u nás snažíme zvýrazniť prirodzený ovocno-korenistý charakter a zachovať ľahkosť. Frankovku preto zvyčajne nenechávame vyzrievať v sudoch typu „barrique“, ale preferujeme vyzrievanie vo veľkých drevených sudoch bez vypálenia. Tento spôsob podčiarkne TERROIR Malých Karpát a poskytne veľmi „piteľné“ víno, ktoré sa výborne kombinuje k širokej palete jedál.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz