Svätovavrinecké

Pôvod odrody Svätovavrinecké nie je presne známy, jej vlasťou je však Francúzsko. Podľa najnovších génových analýz sa jedná o semenáča z rodiny burgundských odrôd. Vo Francúzsku sa nazýva Saint Laurent, pričom názov bol pravdepodobne odvodený od názvov obcí Laurent a St. Laurent v Bordeaux.

#ShowMore#

Na našom území je zaužívaný názov Svätovavrinecké, ktorý vznikol pravdepodobne podľa termínu zberu na svätého Vavrinca. Svätovavrinecké  sa v polovici 19. storočia rozšírilo z Francúzska do Nemecka a Rakúska, odkiaľ sa neskôr dostalo k nám. Popri Frankovke je najpestovanejšou modrou odrodou u nás.

Červené vína z odrody Svätovavrinecké sú charakteristické svojou rubínovou farbou a vyšším obsahom kyselín a trieslovín. V ich vôni zvyknú dominovať slivky, čerešne a tiež aj višne. Chuť býva príjemne ovocná so stredne plným telom. Sú to červené vína so sviežim a ovocným prejavom. Vo výborných ročníkoch Svätovavrinecké ponúka kvalitné červené vína s potenciálom vyzrievať. V horších ročníkoch sa zvykne spracovávať na ružové vína.

Červené vína z odrody Svätovavrinecké  sa výborne hodia k bravčovej panenke na hubách, k líčkam na víne alebo i k pečenej kačici. K suchému Svätovavrineckému rosé sa krásne snúbia cestoviny s hubovým ragú alebo grilované sladkovodné ryby, ako pstruh alebo sumček africký.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz