Svätovavrinecké frizzante

1 položiek celkom

Cena

910
1910
svatovavrinecke rose frizzante 2022 skovajsa
Nízky obsah histamínu
9,55 €

FARBA:   ružové víno ROČNÍK:   2022 ALKOHOL:   12,0 %  ZVYŠKOVÝ CUKOR:   24,0 g/l (polosladké) KYSELINY:   6,3 g/l PÔVOD:   MVO, Pezinok...

Kód: 187

Pôvod odrody Svätovavrinecké nie je presne známy, jej vlasťou je však Francúzsko. Podľa najnovších génových analýz sa jedná o semenáča z rodiny burgundských odrôd. Vo Francúzsku sa nazýva Saint Laurent, pričom názov bol pravdepodobne odvodený od názvov obcí Laurent a St. Laurent v Bordeaux.

#ShowMore#

Na našom území je zaužívaný názov Svätovavrinecké, ktorý vznikol pravdepodobne podľa termínu zberu na svätého Vavrinca. Svätovavrinecké  sa v polovici 19. storočia rozšírilo z Francúzska do Nemecka a Rakúska, odkiaľ sa neskôr dostalo k nám. Popri Frankovke je najpestovanejšou modrou odrodou u nás.

Ružové vína typu FRIZZANTE z odrody Svätovavrinecké sú charakteristické svojou lososovo-ružovou farbou. Tieto vína vo vôni zvyknú ponúkať tóny malín, jahôd a iného červeného drobno bobuľového ovocia. Ich zaujímavosťou je, že v chuti sú badateľné smotanovo-krémové tóny, ktoré sú odrodovo typické pri ružových vínach z odrody Svätovavrinecké.

Ružové frizzante vína z odrody Svätovavrinecké sa nám v gastronómií osvedčili k rybím pokrmom, rôznym šalátom alebo ku bielemu (kuraciemu) mäsu. Jeho ovocno-krémový vnem s radosťou doplní vašu kulinársku fantáziu.

 
Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz