Svätovavrinecké frizzante

1 položiek celkom

Cena

89
189
svatovavrinecke rose frizzante 2021 skovajsa
8,45 €

Svätovavrinecké rosé FRIZZANTE 2021 má ružovo-lososovú farbu. Vo vôni možno nájsť maliny, jahody, či brusnice doplnené o tradičnú Vavrincovu krémovosť. Chuť je...

Kód: 112

Pôvod odrody Svätovavrinecké nie je presne známy, jej vlasťou je však Francúzsko. Podľa najnovších génových analýz sa jedná o semenáča z rodiny burgundských odrôd. Vo Francúzsku sa nazýva Saint Laurent, pričom názov bol pravdepodobne odvodený od názvov obcí Laurent a St. Laurent v Bordeaux.

#ShowMore#

Na našom území je zaužívaný názov Svätovavrinecké, ktorý vznikol pravdepodobne podľa termínu zberu na svätého Vavrinca. Svätovavrinecké  sa v polovici 19. storočia rozšírilo z Francúzska do Nemecka a Rakúska, odkiaľ sa neskôr dostalo k nám. Popri Frankovke je najpestovanejšou modrou odrodou u nás.

Ružové vína typu FRIZZANTE z odrody Svätovavrinecké sú charakteristické svojou lososovo-ružovou farbou. Tieto vína vo vôni zvyknú ponúkať tóny malín, jahôd a iného červeného drobno bobuľového ovocia. Ich zaujímavosťou je, že v chuti sú badateľné smotanovo-krémové tóny, ktoré sú odrodovo typické pri ružových vínach z odrody Svätovavrinecké.

Ružové frizzante vína z odrody Svätovavrinecké sa nám v gastronómií osvedčili k rybím pokrmom, rôznym šalátom alebo ku bielemu (kuraciemu) mäsu. Jeho ovocno-krémový vnem s radosťou doplní vašu kulinársku fantáziu.

 
Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Nakúpte aspoň za 30€ a získajte dopravu za polovicu!
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz