Cabernet Sauvignon rosé

1 položiek celkom

Cena

89
189
cabernet sauvignon rose identity 2022 skovajsa
Nízky obsah histamínu
8,90 €

FARBA: ružové vínoROČNÍK: 2022ALKOHOL: 12,0 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 9,0 g/l (suché)KYSELINY: 7,0 g/lPÔVOD: MVO, PezinokFĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 1 - 2 rokyTEPLOTA SKLADOVANIA: 10 - 12...

Kód: 166

Cabernet Sauvignon patrí do skupiny kabernetových odrôd, ktoré majú svoj pôvod vo Francúzsku. Podľa dostupných informácii sa tieto odrody vo Francúzsku pestovali už v 13. – 14. storočí a rozšírené boli najviac v 16. storočí v oblasti juhozápadného Francúzska. Podľa najnovšieho genetického výskumu je Cabernet Sauvignon krížencom medzi odrodami Sauvignon blanc a Cabernet Franc.

#ShowMore#

Dnes je jednou z najrozšírenejších modrých muštových odrôd vo svete. Môžete si byť istý, že tam, kde sa pestuje vinič, bude sa pestovať aj odroda Cabernet Sauvignon.  Na území Slovenska zaberá približne 1,89 % plochy vinohradov.

Ružové vína z odrody Cabernet Sauvignon sú vyhľadávané najmä pre ich ovocný a svieži charakter. Vína majú typickú lososovo-malinovú ružovú farbu, výrazne ovocnú atraktívnu vôňu lesných jahôd, malín, či čiernych ríbezlí. Chuť je šťavnatá a ovocná, typický je aj jahodovo-smotanový podtón a svieža kyselinka.

Ružové Cabernety sa výborne hodia napríklad k čerstvým ovocným a zeleninovým šalátom, ľahkým krémovým polievkam, ale aj smotanovým dezertom z lesného ovocia.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz