Biele Cuvée

1 položiek celkom

Cena

78
178
cuvee stastie 2020 skovajsa
Cuvée Šťastie 2020
Momentálne nedostupné
7,89 €

Cuvée Šťastie vo farbe ponúka zlatisté odtiene so zelenými zábleskami. Aromatika odkrýva nazreté ovocné tóny a minerálny nádych, ktorý je typický pre Malé Karpaty. Chuť je...

Kód: 103

Vedeli ste, že cuvée je výkladnou skriňou vinárstva? Tie najdrahšie a najprestížnejšie vína sveta sú vždy cuvée. No aj napriek tomu majú vína tohto typu na Slovensku poškvrnenú povesť. Pravdepodobne je to spôsobené aj tým, že v minulosti sa u nás vyrábali takzvané „zmesky“ ako Limbašský silván, či Nitrianske knieža, ktorých hlavným zmyslom nebolo ponúknuť kvalitu, ale kvantitu. Tieto časy sú však dávno minulosťou a poctiví vinári ťažia z chuťových vlastností odrôd tak, aby dosiahli univerzálne a výnimočné víno, ktoré nedokáže poskytnúť jediná odroda samostatne.

#ShowMore#

Vo svete vína sa hovorí, že pokiaľ sa chce človek blysnúť v spoločnosti a dať najavo, že si ju váži, mal by pri objednávaní vína zvoliť práve cuvée. Tento typ vín spravidla predstavuje crème de la crème z produkcie vinárstva. Vzniká spojením viacerých odrôd, vďaka čomu v sebe spája výnimočné vlastnosti zvolených vín, a tým vzniká kvalitnejší a harmonickejší nápoj.

Či už ide o biele alebo červené víno, cuvée vždy reprezentuje um, fantáziu a cit vinára. Jeho tvorba je založená na spájaní dvoch alebo viacerých vín, pričom cieľom je spojenie špecifických vlastností rôznych odrôd a tým dosiahnuť najlepší možný výsledok. Odhadnúť ideálny pomer a zloženie je hotové majstrovstvo. Veľké svetové vinárstva si dokonca často objednávajú konzultantov, ktorí lietajú po celom svete, aby pomáhali pri tvorbe nových originálnych vín.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Nakúpte aspoň za 30€ a získajte dopravu za polovicu!
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz