Frankovka modrá frizzante

1 položiek celkom

Cena

89
189
FM FRIZZ min
€8,45

Frankovka modrá rosé FRIZZANTE 2021 má ružovo-lososovú farbu. Vôňa je ovocná, nesie tóny červeného bobuľového ovocia. Chuť je taktiež ovocná, vďaka prítomnému CO2 vyniká...

Kód: 97

Frankovka modrá je stará odroda, ktorej pôvod nie je dodnes známy. O jej pôvode existujú dve teórie. Jedna z nich tvrdí, že pochádza z Dolného Rakúska. Druhá je založená na genetickej analýze a tvrdí, že jednou z rodičovských odrôd je Heunisch, pričom pôvod pripisuje franckému vinohradníctvu.

#ShowMore#

Frankovka modrá je typická stredoeurópska modrá muštová odroda. Je jednou z najobľúbenejších modrých odrôd, čo potvrdzujú aj jej aktuálne rozlohy. U nás má prvé miesto s rozlohou 1176 ha, čo predstavuje 7,78% plochy vinohradov. V susednej Českej republike si drží druhé miesto a zaberá plochu 1307,5 hektárov. Je pomerne rozšírená aj v Nemecku a Rakúsku, kde sa označuje ako Blaufränkisch alebo Schwarze Fränkische. Frankovka modrá je jednou z najtypickejších odrôd pre Malé Karpaty.

Ružové vína z tejto odrody sú charakteristické svojou sviežou čerešňovo-ružovou farbou. Aróma je typicky svieža, ponúka tóny červených malín, jahôd a červených ríbezlí. Chuť je šťavnatá a ovocná s jogurtovým záverom a príjemnou kyselinkou. Ružové FRIZZANTE z odrody Frankovka modrá sa výborne hodí k špagetám Sgambaro s grilovanou cuketou, paprikou a rajčinami, ale aj grilovaným rybám, či ľahším cestovinám.

Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doručenie do 48 hodín!
Doručenie do 48 hodín!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz