Frankovka modrá frizzante

1 položiek celkom

Cena

89
189
frankovka modra rose frizzante 2021 skovajsa
8,45 €

FARBA: ružové vínoROČNÍK: 2021ALKOHOL: 12,0 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 4,0 g/l (suché)KYSELINY: 7,2 g/lPÔVOD: MVO, PezinokFĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 1 - 2 rokyTEPLOTA SKLADOVANIA: 10 - 12...

Kód: 97

Frankovka modrá je stará odroda, ktorej pôvod nie je dodnes známy. O jej pôvode existujú dve teórie. Jedna z nich tvrdí, že pochádza z Dolného Rakúska. Druhá je založená na genetickej analýze a tvrdí, že jednou z rodičovských odrôd je Heunisch, pričom pôvod pripisuje franckému vinohradníctvu.

#ShowMore#

Frankovka modrá je typická stredoeurópska modrá muštová odroda. Je jednou z najobľúbenejších modrých odrôd, čo potvrdzujú aj jej aktuálne rozlohy. U nás má prvé miesto s rozlohou 1176 ha, čo predstavuje 7,78% plochy vinohradov. V susednej Českej republike si drží druhé miesto a zaberá plochu 1307,5 hektárov. Je pomerne rozšírená aj v Nemecku a Rakúsku, kde sa označuje ako Blaufränkisch alebo Schwarze Fränkische. Frankovka modrá je jednou z najtypickejších odrôd pre Malé Karpaty.

Ružové vína z tejto odrody sú charakteristické svojou sviežou čerešňovo-ružovou farbou. Aróma je typicky svieža, ponúka tóny červených malín, jahôd a červených ríbezlí. Chuť je šťavnatá a ovocná s jogurtovým záverom a príjemnou kyselinkou. Ružové FRIZZANTE z odrody Frankovka modrá sa výborne hodí k špagetám Sgambaro s grilovanou cuketou, paprikou a rajčinami, ale aj grilovaným rybám, či ľahším cestovinám.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz