Muškát Ottonel frizzante

1 položiek celkom

Cena

910
1910
MO FRIZZ min
Muškát Ottonel FRIZZANTE 2021
Momentálne nedostupné
€9,55

Toto biele šumivé víno poteší svojou bohatou muškátovou vôňou nejedného milovníka vína. Vôňa je ľahká muškátová s nádychom kvitnúcich kvetov, ktoré sa spolu s unikajúcimi...

Kód: 94

Muškát Ottonel patrí bez pochyby k najzvodnejším aromatickým odrodám na svete, jeho aróma predstavuje zážitok sama o sebe. Táto odroda má svoj pôvod vo Francúzskom meste Angers, kde ho zo semena vypestoval Robert Moreau. Rodičovské odrody nie sú presne známe, s najväčšou pravdepodobnosťou to mohli byť Chrupka a  Muscat de Saumur.

#ShowMore#

Najskôr sa rozšíril vo francúzskom Alsasku. Neskôr si získaval obľubu v mnohých európskych štátoch, ale aj v bývalých republikách Juhoslávie a v Ruskej federácií. U nás je pomerne vzácny, zaberá len 0,6% z celkovej plochy vinohradov.

Muškát Ottonel je predurčený pre výrobu chuťovo plných a aromatických bielych vín, taktiež ho je možné využiť aj ako aromatickú zložku ,,cuvée“. Pri výrobe je veľmi dôležitý zber hrozna v optimálnej aromatickej zrelosti, ktorá je dosahovaná pri nižších cukornatostiach. Skorším termínom zberu si tiež zabezpečíme dostatočný obsah kyselín, ktorých môže byť v prezretých strapcoch primálo.

V prípade vysokých cukornatostí je vhodným riešením ponechať vo víne zbytkový cukor a tým sa vyhnúť neprimerane vysokým obsahom alkoholu. Zbytkový cukor zároveň zvýrazní zvodnú muškátovú arómu. Vína tejto odrody sú svetložltej farby, veľmi jemnej a čistej muškátovej vône, stredne plnej a veľmi harmonickej chuti.

Biele suché vína z odrody Muškát Ottonel sa výborne hodia k pareným hrebenatkam a iným morským plodom. Muškáty so zbytkovým cukrom sa hodia k sladkým dezertom ako napríklad pomarančový koláč, či medová torta.

Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Doručenie do 48 hodín!
Doručenie do 48 hodín!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz