Muškát Ottonel frizzante

3 položiek celkom

Cena

826
1826
MDZ 2023 set pre zeny min
Nízky obsah histamínu
ZADARMOZADARMO
25,90 €

Špeciálny set pre ženu obsahuje výber 3 zaujímavých vín, ktoré zaručene potešia chuťové poháriky každej ženy. Tento set sme vytvorili u nás vo vinárstve s láskou...

Kód: 172
muskat ottonel frizzante 2022 skovajsa
Nízky obsah histamínu
Muškát Ottonel FRIZZANTE 2022
Momentálne nedostupné
8,60 €

Toto biele šumivé víno z odrody Muškát Ottonel poteší svojou jemnou muškátovou vôňou. Vôňa je ľahká muškátová s nádychom kvitnúcich kvetov, ktoré sa spolu s unikajúcimi...

Kód: 98
muskat ottonel frizzante 2021 skovajsa
Muškát Ottonel FRIZZANTE 2021
Momentálne nedostupné
9,55 €

Toto biele šumivé víno poteší svojou bohatou muškátovou vôňou nejedného milovníka vína. Vôňa je ľahká muškátová s nádychom kvitnúcich kvetov, ktoré sa spolu s unikajúcimi...

Kód: 94

Muškát Ottonel patrí bez pochyby k najzvodnejším aromatickým odrodám na svete, jeho aróma predstavuje zážitok sama o sebe. Táto odroda má svoj pôvod vo Francúzskom meste Angers, kde ho zo semena vypestoval Robert Moreau. Rodičovské odrody nie sú presne známe, s najväčšou pravdepodobnosťou to mohli byť Chrupka a  Muscat de Saumur.

#ShowMore#

Najskôr sa rozšíril vo francúzskom Alsasku. Neskôr si získaval obľubu v mnohých európskych štátoch, ale aj v bývalých republikách Juhoslávie a v Ruskej federácií. U nás je pomerne vzácny, zaberá len 0,6% z celkovej plochy vinohradov.

Muškát Ottonel je predurčený pre výrobu chuťovo plných a aromatických bielych vín, taktiež ho je možné využiť aj ako aromatickú zložku ,,cuvée“. Pri výrobe je veľmi dôležitý zber hrozna v optimálnej aromatickej zrelosti, ktorá je dosahovaná pri nižších cukornatostiach. Skorším termínom zberu si tiež zabezpečíme dostatočný obsah kyselín, ktorých môže byť v prezretých strapcoch primálo.

V prípade vysokých cukornatostí je vhodným riešením ponechať vo víne zbytkový cukor a tým sa vyhnúť neprimerane vysokým obsahom alkoholu. Zbytkový cukor zároveň zvýrazní zvodnú muškátovú arómu. Vína tejto odrody sú svetložltej farby, veľmi jemnej a čistej muškátovej vône, stredne plnej a veľmi harmonickej chuti.

Biele suché vína z odrody Muškát Ottonel sa výborne hodia k pareným hrebenatkam a iným morským plodom. Muškáty so zbytkovým cukrom sa hodia k sladkým dezertom ako napríklad pomarančový koláč, či medová torta.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Nakúpte aspoň za 30€ a získajte dopravu za polovicu!
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz