Veltlínske červené skoré

1 položiek celkom

Cena

89
189
VČS 22
Nízky obsah histamínu
8,60 €

Veltlínske červené skoré FRESH 2022 je exkluzívnym zástupcom tejto odrody. Ročník 2022 VČS-ke, ako ju zvykneme volať u nás naozaj prial. Vzniklo príjemné ľahké víno, ktoré v...

Kód: 127

Veltlínske červené skoré, VČS-ka alebo večerka, patrí k menej známym tradičným odrodám. Za jej pravlasť sa považuje Dolné Rakúsko, kde je dodnes veľmi rozšírená. Najnovšie genetické výskumy naznačujú, že pravdepodobne vznikla náhodným krížením odrôd Veltlínske červené a Silvánske zelené.

#ShowMore#

Okrem spomínaného Rakúska sa pestuje aj v Maďarsku, Nemecku a Českej Republike. U nás patrí k odrodám, ktoré sú na ústupe. Jej výmera sa každoročne zmenšuje a aktuálne zaberá približne len 1,5% z celkovej výmery vinohradov.

Je to pomerne skorá odroda, ktorá je predurčená na výrobu ľahkých a sviežich mladých vín s ovocno-korenistým charakterom. U nás sa zberom Veltlínskeho červeného skorého každoročne začína oberačková sezóna a keďže na prvú oberačku sa vinohradník a vinár teší vždy najviac, tak táto radosť nemôže chýbať ani vo výslednom mladom víne.

U nás sa pri odrode Veltlínske červené skoré snažíme podčiarknuť jej prirodzený ovocno-korenistý charakter a príjemnú sviežosť. Preto pokiaľ patríte k nadšencom mladých a sviežich vín s nižším obsahom alkoholu, odporúčame FRESH VČS-ku vyskúšať. Zaručene neoľutujete.

Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doprava za 3,5€ pri nákupe nad 30€
Doručenie do 48 hodín!
Doručenie do 48 hodín!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz