Veltlínske červené skoré

1 položiek celkom

Cena

89
189
veltlinske cervene skore fresh 2022 skovajsa
Nízky obsah histamínu
8,60 €

FARBA: biele vínoROČNÍK: 2022ALKOHOL: 11,5 % ZVYŠKOVÝ CUKOR: 3,5 g/l (suché)KYSELINY: 6,0...

Kód: 127

Veltlínske červené skoré, VČS-ka alebo večerka, patrí k menej známym tradičným odrodám. Za jej pravlasť sa považuje Dolné Rakúsko, kde je dodnes veľmi rozšírená. Najnovšie genetické výskumy naznačujú, že pravdepodobne vznikla náhodným krížením odrôd Veltlínske červené a Silvánske zelené.

#ShowMore#

Okrem spomínaného Rakúska sa pestuje aj v Maďarsku, Nemecku a Českej Republike. U nás patrí k odrodám, ktoré sú na ústupe. Jej výmera sa každoročne zmenšuje a aktuálne zaberá približne len 1,5% z celkovej výmery vinohradov.

Je to pomerne skorá odroda, ktorá je predurčená na výrobu ľahkých a sviežich mladých vín s ovocno-korenistým charakterom. U nás sa zberom Veltlínskeho červeného skorého každoročne začína oberačková sezóna a keďže na prvú oberačku sa vinohradník a vinár teší vždy najviac, tak táto radosť nemôže chýbať ani vo výslednom mladom víne.

U nás sa pri odrode Veltlínske červené skoré snažíme podčiarknuť jej prirodzený ovocno-korenistý charakter a príjemnú sviežosť. Preto pokiaľ patríte k nadšencom mladých a sviežich vín s nižším obsahom alkoholu, odporúčame FRESH VČS-ku vyskúšať. Zaručene neoľutujete.

Nakúpte aspoň za 60€ a získajte dopravu zadarmo!
Doprava za 0€ pri nákupe nad 60€
Garantujeme bezpečné doručenie v rámci celej Slovenskej Republiky do 48 hodín.
Doručenie do 48 hodín!
Kvalitné vína so slovenským pôvodom!
Tradičné vinárstvo Pezinok
Vyrábame vína z vlastných viníc!
Vína výlučne z vlastných viníc!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz